СО МАСКИ, НЕГАТИВЕН ТЕСТ, ДИСТАНЦА: Њујоршката филхармонија по 400 дена одржа концерт со публика (ФОТО)

Њујоршката филхармонија го одржа својот прв концерт по историскиот прекин од повеќе од 13 месеци поради пандемијата на коронавирусот. „Во име на сите нас кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Свечената церемонија на доделување на Британските музички награди следниот месец ќе биде со публика во живо, како дел од истражувањето на владата за тоа како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 335 | | | веќе видена

Импресионирани сме од темпото со кое се одвиваат реформите во Северна Македонија и со нетрпение очекуваме што поскоро да почнат преговорите за членство на ...
сите 150 | | | веќе видена

За време на претстојните празници прв приоритет е почитување на мерките. Пожелно е да се тргнеме од турканици, да држиме дистанца, а во храмовите задолжително ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО МАСКИ, НЕГАТИВЕН ТЕСТ, ДИСТАНЦА: Њујоршката филхармонија по 400 дена одржа концерт со публика (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: