Државата се задолжува со нов заем од 100 милиони евра

3 копии

Време зa читање: 3 минути Преку трите линии бескаматни кредити од Развојната банка обезбедени 44,1 милиони евра за стопанството – Одржана ликвидност на 4.078 ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Преку трите кредитни линии, Ковид 1, 2 и 3, од Развојната банка на Македонија, обезбедени се ликвидни средства во вкупен износ од 44,1 милиони евра, пришто се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Промотивниот период за отплата до 120 месеци продолжува до 15.06.2021 година, со што граѓаните добија дополнителна можност да ги искористат сите поволности на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Стопанска банка-Скопје на граѓаните им нуди пролетна промотивна понуда за нејзините кредитните производи. Понудата на промотивните ...
| | веќе видена | слични

Државата со околу 180 милиони евра севкупно ги помогнала претпријатијата, односно стопанството, во справувањето со Ковид-19 во текот на 2020, доколку се земат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во спортскиот центар Борис Трајковски во Скопје и во останатите шест регионални пункта низ државата и вчера продолжи масовната вакцинација на населението, ...
сите 353 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Има ли шанси, после повеќе од една година, да се дозволи организирање на свадби веќе од први јуни. Последниот забор за ова прашање ќе го има Комисијата за ...
сите 321 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 327 | | | веќе видена

Брисел би можел да ги раздвои процесите за членство на Македонија и на Албанија во ЕУ и да ги почне пристапните преговори со Тирана, доколку продолжи ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државата се задолжува со нов заем од 100 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: