Пекинг му го одзеде приматот на Њујорк според бројот на милијардери

3 копии

Време зa читање: 2 минути Според новиот извештај, Азија е сè уште најскапото место во светот, а отпорноста на регионот кон пандемијата „ковид-19“ се рефлектира ...
| | веќе видена | слични

Дали сакате да купите имот во Монако? Знајте дека тоа ќе ве чини – цената на метар квадратен е повеќе од двојно повисока отколку во Њујорк! Живописната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот на Амазон „вреди“ 177 милијарди долари, што е за 64 милијарди долари повеќе од минатата година, благодарение на големиот пораст на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

18-годишен тинејџер од Германија стана најмладиот милијардер на светот, според најновиот список на милијардери кој го објави Форбс. Кевин Дејвид Леман вреди ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб предлага до Владата тековните мерки да продолжат да важат до 27 април 2021 година, доколку бројките на новозаразени и ...
сите 273 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг му го одзеде приматот на Њујорк според бројот на милијардери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: