Џеф Безос четврта година по ред е најбогатиот човек на светот


Руската полиција го приведе познатиот истражувачки новинар Роман Ањин на распит откако го претресе неговиот стан. Порталот „Важни Стории“, чиј главен уредник е ...
| | веќе видена | слични

Мегајахтата „Ана“ вплови во Дубровник. „Дубровачки дневник“ наведува дека луксузната јахта е во сопственост на претседателот на фудбалскиот клуб Монако, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот на Амазон „вреди“ 177 милијарди долари, што е за 64 милијарди долари повеќе од минатата година, благодарение на големиот пораст на вредноста на ...
| | веќе видена | слични

18-годишен тинејџер од Германија стана најмладиот милијардер на светот, според најновиот список на милијардери кој го објави Форбс. Кевин Дејвид Леман вреди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пекинг му го презеде приматот на Њујорк според бројот на милијадери кои живеат во двата града, откако главниот град на кина минатата година доби уште 33 нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеф Безос четврта година по ред е најбогатиот човек на светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: