“НИКОГАШ НЕ СУМ ВЛЕГОЛ ВО ХЕЛИКОПТЕР“: Груевски му одговори на Заев

Откако премиерот Зоран Заев вечерва во интервју на Канал 5 изјави дека и екс премиерот Никола Груевски со хеликоптер одел во Грција приватно, но сите молчеле, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Скафандер против глупост сеуште не е измислен, инаку ќе требаше да им го нарачаме и доставиме до дома на половина од пратениците во нашево Собрание. Пишува ...
сите 664 | | | веќе видена

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 356 | | | веќе видена

Во Македонија непречено тече процесот на имунизација на населението против корона вирусот. Од почетокот на вакцинацијата заклучно со 18.април се аплицирани ...
сите 267 | | | веќе видена

Од самиот почеток на кризата, Владата носи сеопфатни мерки во консултација со сите засегнати страни, како и со меѓународните финансиски институции, со цел ...
сите 179 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 45 | | | веќе видена

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет Скопје на ВМРО-ДПМНЕ во интервју Неделен брифинг на порталот Инфомакс, вели дека во Македонија, мафијата си ...
сите 226 | | | веќе видена

Пратеничката од СДСМ Бисера Костадиновска Стојчевска која вчера иако позитивна на Ковид отиде да гласа во Собранието во изјава за ТВ 24 рече дека ќе одговори ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“НИКОГАШ НЕ СУМ ВЛЕГОЛ ВО ХЕЛИКОПТЕР“: Груевски му одговори на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: