Д-р Пановски: На сите што ми посакаа смрт, им посакувам долг живот


Успеа да ги збуни сите со своето шокатно признание... Водителката Сузана Манчиќ се осврна на целата ситуација со коронавирусот, но истакна дека таа успеала да ...
| | веќе видена | слични

 23-годишната Бека Бучер има нарушување познато како Poland syndrome, поради кое градите и се со видно различна големина. Иако ѝ понудиле бесплатна пласична ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од најпознатите водителки во поранешна Југославија, Сузана Манчиќ со тага се сеќава на тешката ситуација во која се наоѓаше откако во 2005 во јавноста ...
| | веќе видена | слични

Македонско лекарско друштво доделило плакети и благодарници на лекари во првите борбени редови против ковид-19. Не би било ништо спорно доколку во листата беа ...
| | веќе видена | слични

Македонското лекарско друштво и годинава, по повод Светскиот ден на здравјето, 7-ми април, додели награди и признанија за постигнати резултати во струката, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Пановски: На сите што ми посакаа смрт, им посакувам долг живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: