Колку штитат вакцините во периодот помеѓу првата и втората вакцинација?


Последните светски статистики покажуваат дека ако во јануари бројката на заразени на неделно ниво во Англија била 57 илјади случаи, последната недела од март ...
| | веќе видена | слични

Врвниот научник, Д-р Љупчо Проданов, раководител на Одделот за имунологија во глобалната биофармацевска компанија UCB во Велика Британија и во Ирска, во ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс, најпознат како коосновач на технолошкиот гигант „Мајкрософт“, се дистанцираше од компанијата уште од почетокот на пандемијата на коронавирус и сега ...
| | веќе видена | слични

Ана Јанева која студира биохемија во Германија во својата Фејсбук објава ја презентираше студијата објавена во февруари 2021 во едно од најпрестижните и ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои биле вакцинирани против грип имаат помала веројатност да бидат заразени со вирусот корона и имаат помала веројатност да имаат компликации, покажува ...
| | веќе видена | слични

Милиони лица кои примиле вакцина против „Ковид-19“ доживеале несакани ефекти и ова според експертите е добар знак дека имуниот систем се подготвува да одговори ...
| | веќе видена | слични

Светот има помалку од една година пред првата генерација на вакцини COVID-19 да стане целосно неефикасна, велат светски познатите епидемиолози и вирусолози. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку штитат вакцините во периодот помеѓу првата и втората вакцинација?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: