Отворено писмо од Мимоза Велјановска до институциите: Заглавени сме во Кина, имаме проблеми со пасошите, молиме за помош!

Мимоза Велјановска, македонска државјанка преку редакцијата на Слободен печат упати отворено писмо до институциите, со молба да ѝ помогнат. Во моментов, таа ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Барам од српската Влада, Министерството за финансии и Даночната управа на Србија итно да седнат на преговарачката маса и да го решат проблемот со оданочувањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Црна Гора, Здравко Кривокапиќ, оцени дека во моментов односите со Србија се „малку воздржани“, но дека желбата на неговата влада, а смета дека тоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
11 копии

Останато

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз Бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 294 | | | веќе видена

НЕМА ПОВЕЌЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата пресече – од полноќ нема полициски час. Владата го укинува ограничувањето на движењето на граѓаните и почнувајќи од полноќ, ...
сите 372 | | | веќе видена

Израелците се ослободуваат од маските и во затворено. Во Израел веќе не мора да се носaт маски во затворено. Маска ќе треба да се носи само во авион или кога ...
сите 539 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 73 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворено писмо од Мимоза Велјановска до институциите: Заглавени сме во Кина, имаме проблеми со пасошите, молиме за помош!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: