Битиќи: Секој граѓанин е важен, направени се сериозни напори за зачувување на секое работно место

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции Фатмир Битиќи денеска оствари две одделни средби со претставници на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанските организации бараат поголема вклученост во Секторската група за конкурентност и иновативност и поголема транспаретност, а од Владата уверуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Кој го „блокира” Собранието? Економските мерки за помош на компаниите (според Фатмир Битиќи) се доставени до Собранието во форма на закони на 16 февруари 2021 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кој го “блокира” Собранието? Економските мерки за помош на компаниите (според Фатмир Битиќи) се доставени до Собранието во форма на закони на 16.2.2021. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, вели дека законите од последниот економски сет на антикризни мерки се блокиран од владеjачкото мнозинство, а не од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, вели дека економски анти-ковид мерки од петтиот пакет на Владата ќе се изгласаат дури во април, затоа што на дневен ...
| | веќе видена | слични

Во организација на Фондацијата Отворено општество, денес ќе се оддржи секторска консултација насловена како „Ефектите од работата на Секторската група за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Петтиот пакет економски мерки за справување со последиците од ковид кризата е донесен за граѓаните и тоа што треба да го направат пратениците за неговото ...
| | веќе видена | слични

Економските мерки предвидени со петтиот пакет за Ковид 19, е донесен во име на граѓаните, и во таа насока пратениците за носење на овој пакет е да си ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 265 | | | веќе видена

Вакцинацијата на новинарите и медиумските работници кои се пријавија на повикот и кои ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација ќе се ...
сите 387 | | | веќе видена

Аферата „Мафија“ има нов продолжеток. Досега видовме дека МВР на Спасовски и Заев издало македонски пасоши со лажни идентитети на лица членови од српската ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 1.092 случаи на корона и 32 починати лица, 32 семејства завиени во црно. Филипче и Заев рушат црни биланси. Македонија со Филипче и Заев, се искачи високо ...
сите 251 | | | веќе видена

Јавна тајна е дека командирот на полициската станица Прилеп, Кире Спиркоски кој е уапсен за трговија на дрога е еден од најблиските соработници на министерот ...
сите 564 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Секој граѓанин е важен, направени се сериозни напори за зачувување на секое работно место

Од:
До кого (е-маил):
Порака: