Како да се редуцира сивата економија

Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД) ја зголеми прогнозата за глобалниот раст за оваа и следната година, повикувајќи се на подобрени економски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалната економска перспектива значително се подобри во последните месеци, според ОЦДЕ, која смета на комбинираните ефекти од планот на Бајден и ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот пазар на храна е на пат да генерира приходи од продажба од 370 милијарди евра помеѓу 2020 и 2022 година, постигнувајќи кумулативен годишен раст од ...
| | веќе видена | слични
6 копии
9 копии
2 копии
2 копии

Јавниот долг на САД ќе се изедначи со вредноста на БДП-то во 2021-ва година и ќе биде двојно поголем до средината на векот, проценува независниот институт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Од Владата вчера немаше реакција по прозивките од портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој бараше одговори д али комбето во кое е фатена дрогата завчера е ...
сите 131 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се редуцира сивата економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: