АстраЗенека го продала уделот во Модерна за над милијарда долари


Доаѓањето на вакцините против ковид-19 вети враќање во нормален живот, но и создаде глобален пазар вреден десетици милијарди долари годишно за неколку ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои го преживеале корона вирусот треба да се вакцинираат, а тоа е препорака на Светската здравствена организација. Српските здравствени власти и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Унгарија досега прими милион дози вакцина за коронавирус, соопштија официјалните претставници на земјата на денешната виртуелна прес-конференција. Водечкиот ...
| | веќе видена | слични

До крајот на април Израел ќе се справи со епидемијата. Премиерот Бенјамин Нетанјаху изјави денеска дека Израел ќе излезе од епидемијата на коронавирусот до ...
| | веќе видена | слични

Австриските власти го прекинаа вакцинирањето со серија вакцини КОВИД-19 на АстраЗенека како мерка на претпазливост додека истражуваат смрт на едно лице и ...
| | веќе видена | слични

Бројот на луѓе вакцинирани против коронавирус во Израел денес надмина пет милиони, а премиерот Бенјамин Нетанјаху најави дека сите возрасни граѓани ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Германија планира да ја зголеми употребата на вакцините на „АстраЗенека“, бидејќи властите одобрија дека може да се дава на лица постари од 65 години. Стотици ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АстраЗенека го продала уделот во Модерна за над милијарда долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: