Уапсени две лица кои краделе од вагони на Железничката станица во скопско Трубарево

Вчера во 21.30 часот во с.Трубарево, скопско, полициски службеници од СВР Скопје сопреле патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Црногорската полиција во Будва го уапси Г.С. (42), државјанин на Македонија, по кого македонските власти имаа распишано меѓународна потерница за издржување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера 23:40 часот во полициската станица Бит Пазар, Ф.Џ.(43) од Скопје пријавил дека на ул.„Лазо Трповски" тој и неговиот син биле физички нападнати од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени две лица кои краделе од вагони на Железничката станица во скопско Трубарево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: