Компаниите ќе отпуштаат вработени ако Собранието не ги изгласа мерките за помош

Ако во најскоро време Собранието не ги донесе законите за петтиот пакет, фирмите може да почнат да отпуштаат, велат од бизнис заедницата. Рокот за исплата на ...
| | веќе видена | слични

Нема пролонгирање на рокот за завршните сметки. На нови рокови инсистираа сметководителите, а барањето го правдаат со последиците од пандемијата. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска ја повика опозицијата да не ги кочи законите во Собранието кои значат поддршка за компаниите и за граѓаните. ...
| | веќе видена | слични

Техничка грешка на УЈП пријатно изненади дел од граѓаните. На сметките во банка два пати им биле префрлени пари од скенираните фискални сметки. Двојната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска упати апел до пратениците, посебно до оние од опозицијата, да го усвојат Предлог-законот за задолжување во ...
| | веќе видена | слични

Речиси 50 отсто од сметководителите се болни од ковид од почетокот на пандемијата - велат од комората на сметководители. Бараат рокот за доставувањето на ...
| | веќе видена | слични

Со законот, рече Бектеши, ќе се овозможи реализација на многу важни проекти за здравствените установи, општините и институциите. -Би сакал да ги повикам сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компаниите ќе отпуштаат вработени ако Собранието не ги изгласа мерките за помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: