Кога ќе поминат мерките од петтиот пакет помош?


6 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со неодговорно, деструктивно дејствување, на штета на граѓаните и на државата. Свесно и намерно, пратениците на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Свесно и намерно, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со месеци кочат важни законски решенија, изјави денеска на прес-конференција Диме Велковски од СДСМ. „Поради ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на СДСМ, Диме Велковски, во своето излагање денес посочи дека со блокирањето на законите во Собранието, опозициската ВМРО ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични

Собраниското мнозинство најавува нови обиди за деблокада на Собранието уште на редовната координација во понеделник. Од собраниското мнозинство велат дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните секојдневно се сведоци дека парламентарното мнозинство е сѐ понестабилно, што се покажа и со изјавата на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир ...
| | веќе видена | слични

 Пендаровски во последното тв интервју вели дека не бега од свикување на лидерска средба, но се сомнева дали таа би била успешна... – ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во ...
| | веќе видена | слични

Кој го „блокира” Собранието? Економските мерки за помош на компаниите (според Фатмир Битиќи) се доставени до Собранието во форма на закони на 16 февруари 2021 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 329 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 507 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 141 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 182 | | | веќе видена

По мини пикот на новозаболени од Ковид-19 на почетокот на неделава, последните бројки на новодијагностицирани бележат тренд на намалување, па така според ...
сите 362 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави ироничен коментар за изјавата на вицепремиерот Љупчо Николовски, кој најави дека Владата ќе ги ограничела ...
сите 102 | | | веќе видена

Високите кралски службеници ќе мора да носат цивилна облека за време на погребот на принцот Филип, што ќе ги намали можните тензии околу тоа кому ќе биде ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога ќе поминат мерките од петтиот пакет помош?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: