САД оддадоа почит на жртвите од ковид-19, Бајден едвај ги задржа солзите


3 копии

САД оддадоа почит на повеќе од 500.000 жртви на ковид-19, а американскиот претседател Џо Бајден повика на единство во борбата против пандемијата и нареди ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Федералниот судија од Тексас, Дру Типтон, ја блокираше наредбата на американскиот претседател Џо Бајден со која се забрануваше депортација на мигранти во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на САД, Џо Бајден изјави дека неговата администрација планира да покрене кампања за едукација на Американците за вакцините против Ковид-19. – Ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пандемијата на коронавирус беше најдоброто нешто што можеше да ѝ се случи на претседателската кампања на Џо Бајден, вели една од неговите најблиски советнички ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден и канадскиот премиер Џастин Трудо се договорија да свртат нов лист во односите меѓу двете земји и да ја надминат ерата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На синоќешната виртуелна средба американскиот претседател Џо Бајден и канадскиот премиер Џастин Трудо се обврза заеднички да се спротивстават на кинеското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 969 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

По кој пат лаже Венко Филипче за стартот на вакцининацијата ни самиот не знае. За последната недела од февруари, оваа изминатава, тој најави какви се не ...
сите 207 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 522 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена

Скандирањето „УЧК“, „Етничка Албанија“, мавтањето со мапи на „Голема Албанија“ како и каменувањето на полицајците кои само си ја вршеа својата работа, за време ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД оддадоа почит на жртвите од ковид-19, Бајден едвај ги задржа солзите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: