Преносен прочистувач на воздух може да помогне во борбата против Ковид-19


5 копии

Компанијата наведува дека уредот е развиен во соработка со универзитетите во Естонија и Полска и дека е поддржан од естонското Министерство за образование, кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Естонската технолошка компанија, Респиреј, лансираше преносен прочистувач на воздух, за кој тврди дека убива повеќе од 99% од вирусите и бактериите, користејќи ...
| | веќе видена | слични

Естонската технолошка компанија „Респирај“ промовираше преносен пречистувач на воздух за кој тврди дека уништува повеќе од 99 отсто од вирусите и бактериите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителката Ленче Ристоска рече дека не се задоволни од сите изречени казни во предметот „Таргет-Тврдина“. Таа посочи дека максималниот притвор што засега ...
сите 575 | | | веќе видена

Обвинетиот Сашо Мијалков во “Таргет-Тврдина”, не се следи со видео и аудио надзор како што определи Кривичниот суд, туку издржува куќен притвор со физичко ...
сите 178 | | | веќе видена

Правдата е тука, иста за сите, законите важат за сите подеднакво, времето на привилегирани пред законот, времето на партизирани пресуди и обвиненија по нарачка ...
сите 699 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 204 | | | веќе видена

Авансната уплата која министерството за здравство ја изврши за набавка на вакцината Синофарм е вратена од кинескиот прозиводител. Ова вчера го соопшти ...
сите 411 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поведе постапка против двајца учесници на насилниот протест, по повод пресудата во случајот „Монструм“. Тие се гонат за кривично дело – ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преносен прочистувач на воздух може да помогне во борбата против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: