Блинкен: САД ќе работат на стабилизација на Западен Балкан


4 копии

Советот на ЕУ соопшти дека се усвоени новите санкции против четири лица граѓани на Русија, како што најави Брисел минатата недела. Одлуката за дополнителни ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД неделава најавија дека ќе воведат дополнителни санкции за Русија поради затворањето на опозционерот Алексеј Навални. Американските санкции за Русија , се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Земјите членки на ЕУ се согласија денеска за воведување санкции против четворица високи руски претставници вмешани во правните постапки против опозицискиот ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела се очекува САД да воведат санкции за Русите, поврзани со труењето на опозиционерот Алексеј Навални. Во извештајот се наведува дека три извори ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По однос на нефункционалноста на електронскиот систем за попишување, сметаме дека тоа е само еден показател колку овој попис ќе биде неверодостоен и колку ...
сите 387 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 до денеска до 13:30 часот примиле 2680 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива ...
сите 354 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 425 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 408 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 176 | | | веќе видена

За експремиерот Љубчо Георгиевски нема ништо спорно ако македонската страна од учебниците ги смени називите за Бугарите од типот окупатор, номад или фашист, ...
сите 173 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 338 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блинкен: САД ќе работат на стабилизација на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: