Америка воведува санкции кон Русија поради Навални

6 копии

Европските земји играат политички игри околу вакцините место да размислуваат за здравјето на своите жители и да донесуваат одлуки во согласност со нивните ...
| | веќе видена | слични

Наместо да мислат на здравјето на своите жители и да донесат одлуки во согласност со нивните потреби, европските земји играат политички игри околу вакцините, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захаров, денеска изјави дека Русија никогаш не одбила да соработува со американските ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на Министерството за внатрешни работи на Русија, Марија Захарова денеска најави дека Русија ќе објави „црна листа“ како одговор на американските ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова ја најави руската „црна листа“, која ќе биде одговор на санкциите на САД и ЕУ кон ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова денеска најави руска „црна листа“ како одговор на санкциите од ЕУ и САД за случајот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 392 | | | веќе видена

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
сите 268 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Поради слободните термини и достапните количини на вакцината на Астра Зенаека, во Грција, од следниот вторник ќе се отвори платформата за закажување термин за ...
сите 494 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Америка воведува санкции кон Русија поради Навални

Од:
До кого (е-маил):
Порака: