„Фантазија“ – рецитал на бугарскиот пијанист Евгениј Генчев

2 копии
7 копии
3 копии
2 копии

Оркестарот на Филхармонијата, утревечер, во 20 часот, ќе го одржи концертот насловен „Бетовен: Редефиниција“, на кој како солист ќе настапи виолинистот Јонијан ...
| | веќе видена | слични

Останато

По однос на нефункционалноста на електронскиот систем за попишување, сметаме дека тоа е само еден показател колку овој попис ќе биде неверодостоен и колку ...
сите 241 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 до денеска до 13:30 часот примиле 2680 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако министерот за правда Бојан Маричиќ потврди дека на неформална средба во петокот, обвинителката Вилма Русковска му кажала „гласина“ дека е можно Сашо ...
сите 382 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 425 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 368 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 171 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фантазија“ – рецитал на бугарскиот пијанист Евгениј Генчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: