Виолинистот Јониjан Илиjас Кадеша гостин на Филхармониjа

Оркестарот на Филхармонијата, утревечер, во 20 часот, ќе го одржи концертот насловен „Бетовен: Редефиниција“, на кој како солист ќе настапи виолинистот Јонијан ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Останато

Фалсификуваните пасоши ќе не затворат во нов визен режим, но и тоа докажува дека не сме способни да преговараме со ЕУ. Ова го вели политичарот Петар Богојоски, ...
сите 507 | | | веќе видена

Коалицијата на Алијансата за Албанците и Алтернатива вчера најавија дека ќе ги повлечат амандманите поднесени во Собранието за законите од петтиот пакет на ...
сите 195 | | | веќе видена

Владата синоќа ги усвои измените на Законот за здравствена заштита со кои ќе се регулираат цените во приватните болници за хоспитализација на болните од ...
сите 207 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 137 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 109 | | | веќе видена

Околу 20 проценти од граѓаните не се појавиле на терминот за вакцинација. Од 18.925 термини закажани за вакцинација, 3.407 термини не се реализирани. Причините ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виолинистот Јониjан Илиjас Кадеша гостин на Филхармониjа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: