Време: Сончев и топол ден до 21 степен

15 копии
19 копии
2 копии

Охрид, 2. март 2021 (InPress) – Времето денеска ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. ...
| | веќе видена | слични

Денеска вторник, 2 март 2021 година, 61-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 304 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 9 минути, а ...
| | веќе видена | слични

Сончевото време ги раздвижи скопјани. Граѓаните велат дека ги искористуваат сончевите денови за дел од времето да го поминат на отворено.Дел од граѓаните се ...
| | веќе видена | слични

Утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. За време на викендот, како што информира УХМР,  ќе преовладува променливо облачно и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 264 | | | веќе видена

Трајче Заев, братучед на македонскиот премиер со демант на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ за негова, наводна поврзаност со уапсените во акцијата на МВР за ...
сите 205 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија ги демантира и ги отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно „премиерот Заев и министерот ...
сите 473 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 172 | | | веќе видена

Четворица српски државјани се уапсени во Сарагоса со 132 килограми марихуана, чијашто пазарна вредност се проценува на 600.000 евра, објавија шпанските ...
сите 210 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 303 | | | веќе видена

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
сите 452 | | | веќе видена

Над 6 000 текстилни работници во земјава минатата недела се испратени дома, на колективен одмор, кој ќе им трае две недели. Бизнис секторот оваа одлука, која ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончев и топол ден до 21 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: