„BaFin“ ja предупреди „Goldman Sachs“ да ги следи правилата за перење пари

4 копии

Преговорите на Обединетото Кралство и Србија за политичкиот договор со кој Лондон го условува потпишувањето на трговскиот договор со Белград дојдоа до точка во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Граѓаните на Велика Британија кои живеат во ЕУ треба да можат повторно да влезат во Шенген зоната без печат – но тоа не се случува секогаш. Според договорот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 670 | | | веќе видена

Интензивна дипломатска активност се одвива овие денови на македонските владини претставници за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ. Владата во ...
сите 795 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 49 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 81 | | | веќе видена

Македонија заедно со Албанија доби поддршка за отворање на преговорите за членство од министрите за надворешни работи на членките на Групата седум индустриски ...
сите 94 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 209 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„BaFin“ ja предупреди „Goldman Sachs“ да ги следи правилата за перење пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: