Виц на денот: Лек


Трпе пиел ладно пиво и го заболело грлото. Отишол до соседот, кој бил доктор. Заѕвонил и на вратата се појавила жената на докторот. Трпе, бидејќи го болело ...
| | веќе видена | слични

Претпладнево во 10 часот почна протест на претприемачи и угостители на плоштадот „Бан Јелачиќ“ во Загреб. Акцијата е по иницијатива на Здружението „Глас на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните 24 часа во Шпанија починаа 724 ковид пациенти, што е најголем дневен биланс на смртни случаи меѓу ковид пациентите од првиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Двајца полицајци се здобиле со полесни телесни повреди за време на судирот со активистите на Социјалдемократската партија (ПСД), што се случи денеска околу ...
| | веќе видена | слични

Истражителите повикаа на отворање на кривична истрага за службени лица во бугарското Министерство за внатрешни работи за наводна „злоупотреба на моќ“. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Србија Томислав Николиќ и неговата сопруга Драгица се заразени со коронавирус и се примени во болница. Како што јавија српските ...
| | веќе видена | слични

Основното државно обвинителство во Цетиње формираше предмет што е во фаза на истрага, а доколку се утврди дека некое лице сторило кривично дело за кое се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 356 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 427 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.988 тестирања, а регистрирани се 824 нови случаи на ковид-19. Пријавени се вкупно 31 починато лице и регистрирани се 682 ...
сите 512 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виц на денот: Лек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: