Нов црн рекорд во Шпанија: Најмногу жртви од коронавирус во еден ден од почетокот на пандемијата

Во последните 24 часа во Шпанија починаа 724 ковид пациенти, што е најголем дневен биланс на смртни случаи меѓу ковид пациентите од првиот бран на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Властите во Велика Британија од следната недела ќе воведат построга гранична контрола со цел да се спречи ширењето на новите мутации на корона вирусот. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шпанската Влада денеска соопшти дека до 2 март ги продолжува ограничувањата за патниците кои пристигнуваат од Велика Британија, Бразил и Јужноафриканската ...
| | веќе видена | слични

Секој кој пристигнува во Велика Британија од денеска ќе мора да биде тестиран на ковид-19 на вториот и осмиот ден по доаѓањето, најавил известувачот на ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија во вторникот соопшти дека ги заострува контролите на границите со високи казни за прекршителите, поради стравот дека новите соеви на ...
| | веќе видена | слични

Патниците кои патуваат со авиокомпанијата Визер мора со себе да имаат негативен ПЦР тест на англиски, германски или француски јазик, соопштија денеска од ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Британските власти имаат намера да воведат дополнителни тестови за патниците од странство што се чуваат во карантин, но конечната одлука за тоа сè уште не е ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Австрија од денеска ги заострува граничните контроли кон сите свои соседи, соопшти Министерството за внатрешни работи, а министерот за внатрешни работи, Карл ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека барањата на Независната угостителска комора ќе бидат разгледани на состанокот на Комисијата за ...
сите 257 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска му соопшти на американскиот претседател Џо Бајден дека Израел „прави се за да избегне повреда на луѓе кои не се ...
сите 337 | | | веќе видена

„Унгарија е безусловен и посветен поддржувач на евроатлантските интеграции на Северна Македонија. Дадовме безусловна поддршка и за вашето членство во НАТО, и ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов црн рекорд во Шпанија: Најмногу жртви од коронавирус во еден ден од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: