Владата подготвува ново задолжување од 24,3 милиони евра


Повеќе од 12,7 милиони странски туристи ја посетиле Турција во текот на 2020-та година, и покрај пандемијата на коронавирусот, соопштило Министерството за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За периодот јануари – ноември 2020 година, Кипар загубил 85,4 отсто од приходите од туризмот, односно 2,24 милијарди евра, во споредба со една година ...
| | веќе видена | слични

Реалниот бруто домашен производ (БДП) минатата година паднал за пет проценти, објави „Дестатис“. Според податоците ,тој падна за 5,3 проценти. Во последните ...
| | веќе видена | слични

Германската економија во пандемиската 2020-та година паднала најмногу од големата финансиска криза која пред повеќе од 10 години го потресе светот, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај блокадата од пандемијата на коронавирусот, германската економија во последниот квартал од минатата година пораснала за 0,1 процент во споредба со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За светскиот туризам 2020 година е најлошата година во историјата со пад на меѓународните туристички пристигнувања за 74 проценти или околу милијарда помалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и Левица денеска поднесоа Кривични пријави против собранискиот спикер Џафери и двајцата инфицирани пратеници од Ковид 19 Бисера Костадиновска ...
сите 714 | | | веќе видена

Законот не е еднаков за сите и премиерот брани криминалци од своите редови, со други зборови, се брани себе. Вака аналитичарот Ивор Мицкоски, некогашен висок ...
сите 367 | | | веќе видена

Српскиот фудбалски стратег отворено застана против т.н. Европска Супер Лига, за чие формирање тврди дека ќе создаде уште поголем раскол и разлика помеѓу ...
сите 255 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 112 | | | веќе видена

Владата која не стигна навремено да обезбеди вакцини против Ковид-19 за граѓаните, а еден мал број на вакцини обезбеди од Србија, која ги отвори границите за ...
сите 223 | | | веќе видена

Собранието во рамки на 34. седница го усвои Предлог законот за измени и дополнувања на Законот за даноците на имот, во прво читање и го даде на понатмошна ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата подготвува ново задолжување од 24,3 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: