Симовски: Целата методолигија за спроведување на попис не може да оди во закон, тоа е стручна работа


Пописот е важен во секое општество и е алатка, инструмент за да обезбеди огромен сет на податоци кои се потребни за креирање на развојни политики од централно, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва во интервју на Алфа телевизија, во врска со пописот, посочи дека Македонија одамна е држава на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од следната недела ќе стартува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на граѓански потписи за укинување на Законот за попис, најави вечерва потпретседателот ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела ќе стартува иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за собирање на граѓански потписи за укинување на Законот за попис, најави вечерва потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Останува како легална битка на ВМРО-ДПМНЕ да ги повика граѓаните да отидат во подрачните единици на Министерството за правда и да се потпишат на иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Според Николоски за пописот постои политички договор помеѓу СДСМ и ДУИПотенцира дека тој договор нема да донесе реални брјки и ќе однесе државатта во погрешен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот наш народ виде, се потврди, зад блокадите, бојкотот и саботажите на пописот како статистичка операција стои побегнатиот криминалец во Будимпешта, Никола ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се нервозни, штом се најдат во офсајд или наидат на отпор во јавноста заради погрешните политики, веднаш го споменуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека причината за доцнењето на кинеските вакцини лежи во македонската власт. Оттаму обвинуваат дека Владата постојано лаже за набавката на ...
сите 485 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 233 | | | веќе видена

На вчерашниот протест кој го организираа роднините на осудените во „Монструм“ се повредени вкупно 11 полицајци. Веднаш по протестот МВР јави дека бројот на ...
сите 136 | | | веќе видена

Скоро осум часа, Александар и Јордан Мијалков синови на избеганиот Сашо Мијалков даваат исказ во полициската станица во Кисела Вода. Полицијата се обидува да ...
сите 655 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симовски: Целата методолигија за спроведување на попис не може да оди во закон, тоа е стручна работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: