Навални објави фотографии од наводната резиденција на Путин, Кремљ демантира


Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални, кој беше уапсен во неделата по пристигнувањето од Берлин, тврди дека шефот на државата Владимир Путин има своја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Политичките тензии во руско-американските односи во догледно време веројатно ќе се влошат и покрај неодамнешните билатерални договори, изјави американскиот ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа соопшти дека во првиот телефонски разговор со неговиот руски колега Владимир Путин, претседателот на САД, Џо Бајден, изразил загриженост околу ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Џо Бајден се пошегува на прашањето на новинарот како го поминал разговорот со претседателот на Русија, Владимир Путин. После разговорот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на САД, Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин договорија продолжување на договорот околу контролата на оружјето. Тие во телефонски ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден, разговараше со неговиот руски колега Владимир Путин за прв пат по инаугурацијата во минатата недела, будејќи загриженост за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Москва и Вашингтон прават брз напредок во преговорите за продолжување на новиот договор за контрола на нуклеарното оружје, изјави високиот руски дипломат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стефан Андоновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, денеска од Неготино порача дека граѓанската акција за собирање потписи, со кои ќе се поништи Законот за пописот, ...
сите 218 | | | веќе видена

Петар Богојески од Македонски концепт во емисијата 24 анализа истакна дека нашата земја се уште не живее слободно и институциите не се функционални по ниту ...
сите 136 | | | веќе видена

Се ова што се случуваше изминатите денови е класичен договор на Зоран Заев и Сашо Мијалков, вели претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 200 | | | веќе видена

Советот на град Скопје ја усвои листата на регистарот на имињата на улиците во главниот град. Со тоа завршија неколкудневните натегања меѓу власта и ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навални објави фотографии од наводната резиденција на Путин, Кремљ демантира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: