Аеродромот во Истанбул го симна од тронот Хитроу како најфреквентен во Европа (ИНФОГРАФИК)

Лондонскиот аеродром Хитроу минатата година го загуби своето место број еден меѓу европските аеродроми, бидејќи ограничувањата за патување поврзани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја зголеми прогнозата за глобалниот раст во 2021 година за 0,3 проценти и сега изнесува на 5,5 отсто, изјави главната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателката на Европската централна банка, Кристин Лагард, се надева дека 2021 година ќе биде година на економско закрепнување од пандемијата, и покрај ...
| | веќе видена | слични

Минатата година биле изгубени четири пати повеќе работни места поради пандемијата, отколку за време на светската финансиска криза во 2009 година, се наведува ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Обединетите нации во својот последен извештај наведуваат дека поради пандемијата на коронавирусот минатата година во светот биле изгубени четири пати повеќе ...
| | веќе видена | слични

Глобалната економија нема да може целосно да ја поправи штетата на вработувањето од минатата година во 2021-ва година, откако пандемијата со Ковид-19 успеа да ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата го намали бројот на работни часови во светот за 8,8 проценти во 2020 година, а приходите од работа за 3.700 милијарди долари, објави Меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Проекциите на Европската Централна Банка упатуваат на состојби на закрепнување на економијата во 2021 година и позитивни тенденции на растот на БДП во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аеродромот во Истанбул го симна од тронот Хитроу како најфреквентен во Европа (ИНФОГРАФИК)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: