Првата награда за Александар Стеванов и Катерина Николовска-Тери на стрип фестивалот во Ваљево

4 копии

На четвртиот меѓународен конкурс во рамки на стрип фестивалот во Ваљево, Србија, првата награда ја освоија Александар Стеванов и Катерина Николовска-Тери. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

рз основа на одлуката на Управниот Одбор на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) донесена на14.01.2021 година, наградата за животно дело во областа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот на холокаустот на Евреите од Република Македонија ги објави наградените автори на првиот литературниот конкурс „Раскажувам фотографија“ – за раскази со ...
| | веќе видена | слични

Останато

За помалку од два месеци поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков ќе мора да излезе од притвор од затворот во Шутка. Ова му го овозможува Законот за кривична ...
сите 1126 | | | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуват иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 393 | | | веќе видена

Бројот на пациенти заразени со коронавирус во земјите од регионот денеска бележи пораст во споредба со претходните денови, а најтешка е состојбата во Унгарија, ...
сите 372 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против две лица за кривично дело – Учество во толпа која ќе изврши кривично дело согласно член 385 став 2 ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првата награда за Александар Стеванов и Катерина Николовска-Тери на стрип фестивалот во Ваљево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: