„Безбојното мече“ доби прва награда на Фестивалот на стрип во Ваљево

8 копии

рз основа на одлуката на Управниот Одбор на Асоцијацијата на архитекти на Македонија (ААМ) донесена на14.01.2021 година, наградата за животно дело во областа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот на холокаустот на Евреите од Република Македонија ги објави наградените автори на првиот литературниот конкурс „Раскажувам фотографија“ – за раскази со ...
| | веќе видена | слични

На четвртиот меѓународен конкурс во рамки на стрип фестивалот во Ваљево, Р Србија, првата награда ја освоија Александар Стеванов и Катерина Николовска-Тери. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ на прашањето поврзано со законот за изградба на нов клинички центар, посочи дека ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи ваков ...
сите 307 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 385 | | | веќе видена

Неопходна е широка влада за национален спас оценуваат дел од аналитичарите откако деновиве ова прашање стана особено актуелно по пределогот на премиерот Заев. ...
сите 150 | | | веќе видена

Во ситуација кога е загрозен највисокиот општествен интерес – народното здравје, на државата ѝ стојат на располагање мерки на принуда, вели епидемиологот ...
сите 250 | | | веќе видена

Венко Филипче да одговори дали неговиот дедо д-р. Јорданчо Савески бил во Занзибар со заболените од африканскиот сој на КОВИД 19 и дали после тоа отишол во ...
сите 304 | | | веќе видена

Во денешното гостување во Телевизија 24 поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски истакна дека оваа Влада е политички и кадровски истрошена, министри ...
сите 143 | | | веќе видена

Србија викендов беше во карантин, но бројките на заразени и понатаму се високи. Во Србија има 4.091 новозаразен од коронавирусот и 17 починати. Податоците на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Безбојното мече“ доби прва награда на Фестивалот на стрип во Ваљево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: