СУДАР НА АВТОБУС СО ДВА АВТОМОБИЛИ кај Автокоманда (ФОТО)

2 копии

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци е можна појава на поситни одрони. ЈП „Македонијапат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка каде наместа има остатоци од кашест снег на ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува во Маврово и на планинскиот премин Стража. На одредени патни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжува паѓањето на одрони кај месноста Драките, на потегот од село Истибања до брана Калиманци на регионалниот пат Македонска Каменица – Кочани. Новите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новите одрони заглавија возило кое поминувало по заобиколната лента која во должина од 300 метри беше изградена од ЈП ,, Македонија пат” за да продолжи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тврдењето дека многу граѓани се попишале преку користење на VPN апликација е невозможно, бидејќи тоа се регистрира и тие податоци не одат во базата каде се ...
сите 267 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 418 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 355 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 150 | | | веќе видена

„Се зборува дека после завршните зборови Мијалков може да побегне“. Ова му го кажала обвинителката Вилма Русковска на министерот Бојан Маричиќ во петокот на 19 ...
сите 238 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 264 | | | веќе видена

Бојан Маричиќ три дена знаел за бегството на Мијалков и ништо не преземал, има ли појасен доказ за договорот Заев - Мијалков? Маричиќ ја криел информацијата ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СУДАР НА АВТОБУС СО ДВА АВТОМОБИЛИ кај Автокоманда (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: