Коронавирусот продолжува да ја тресе цената на нафтата

3 копии

Ќе се проширува листата со ранливи потрошувачи кои ќе добијат државна помош за да си ги платат сметките за струја и парно или друго греење. Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги заедно со Министерството за економија, Министерството за труд и социјална политика и Владата го отпочнаа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги и ресорните министерства започнаа со дефинирањето на принципите врз основа на кои ќе се прошири постојната ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од денеска престана да важи Уредбата со законска сила за примена на Законот за акцизите за време на вонредна состојба, со што повторно стапи во сила Законот за ...
| | веќе видена | слични

Ова е предлог на Регулаторната комисија за енергетика која веќе ги започнала преговорите со надлежните министерства за проширување на опфатот на граѓани кои ќе ...
| | веќе видена | слични

Регулаторната комисија за енергетика излезе со вонредна одлука за намалување на цените на нафтените деривати, што значи дека цените на бензините и дизелот од ...
| | веќе видена | слични

Бензините и дизелот од денеска поевтинуваат за 2 денари, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, појаснувајќи дека одлуката е донесена ...
| | веќе видена | слични

Тоа придонесе Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) да ги намали малопродажните цени на горивата. Со укинувањето на дополнителната акциза ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на прашање од пратеникот Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ каде се криел Сашо Мијалков кој два дена беше недостапен на ...
сите 334 | | | веќе видена

Нема да има жолти ленти за хотелот „Мериот“. Премиерот Зоран Заев за ТВ21 појасни дека правната основа за ова отпаднала откако екс директорот на УБК Сашо ...
сите 256 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска повторно ја повика опозицијата да учествува во пописот и рече дека оваа статистичка операција е преважна. Од пописот, според него, ...
сите 301 | | | веќе видена

Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
сите 387 | | | веќе видена

Каде бил во двата дена во кои ја крена на нозе цела Македонија, како потоа одеднаш се појави и сам дојде во Обвинителството за да си го земе решението за куќен ...
сите 259 | | | веќе видена

Владата забрани работа на рестораните за свадби, но не и свадби во станови, дворови и ресторани кои не се ни близу да ги исполнат условите за организирање ...
сите 182 | | | веќе видена

Сашо Мијалков ниту ги следел комуникациите, ниту ги слушал нелегално прислушуваните разговори во неговата канцеларија во УБК, вели адвокатот Миле Петровски во ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот продолжува да ја тресе цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: