Јутјуб го блокираше Трамп најмалку седум дена поради поттикнување насилство

Веб платформата Јутјуб соопшти дека го суспендирала каналот на американскиот претседател во заминување Доналд Трамп бидејќи го прекршил правилото за корисници, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонска кучка“, „Гасна комора за шиптарите“, „Да се набијат на колец сите педери“……се само дел од фразите кои секојдневно може да се прочитаат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извршниот директор на „Твитер“, Џек Дорси изјави дека забраната на налогот на американскиот претседател Доналд Трамп, била исправна одлука на компанијата, но ...
| | веќе видена | слични

Една недела откако Твитер му забрани на претседателот Доналд Трамп да објавува на платформата, дезинформациите на Интернет за изборни измами се намалија за ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Главниот извршен директор на Twitter, Џек Дорси, објави дека забраната на американскиот претседател Доналд Трамп на таа социјална платформа, по минатонеделното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 434 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јутјуб го блокираше Трамп најмалку седум дена поради поттикнување насилство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: