Во Хрватска 68 починати и речиси 4.000 новозаразени со Ковид-19


„Седете дома, почитувајте ги мерките кои се на сила. Дома не сте сами, дома сте безбедни. Носете маски“, апелира директорката на Државниот здравствен и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 870 пациенти позитивни и сомнителни на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на новозаразени со коронавирус во последните 24 часа во Велика Британија, според податоците на владата, е зголемен за 20.964. Тоа е најголем раст на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Пендаровски го потпиша указот за законот за априлскиот попис, но клинчот меѓу власта и опозицијата за веродостојноста на оваа операција не ...
сите 549 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја усвои тригодишната стратегија за структурни реформи – Програма на економски реформи (ПЕР) 2021-2023. Овој стратешки документ е исклучително важен ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Хрватска 68 починати и речиси 4.000 новозаразени со Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: