АФД ќе ги презентира резултатите од годишното истражување на пазарот на финансиски друштва

Асоцијацијата на финансиски друштва на Северна Македонија (АФД) денес преку Зум платформата, ќе оддржи презентација за постигнатите резултати од годишното ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во организација на Асоцијацијата на финансиски друштва на Северна Македонија, денеска се одржа презентација на резултатите од второто годишно истражување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Финансиските друштва се повеќе се застапени во кредитирањето на населението, особено на потрошувачкиот сегмент и на оние лица кои не се во можност да добијат ...
| | веќе видена | слични

Асоцијацијата на финансиски друштва на Македонија (АФД) денеска на ZOOM платформата ќе одржи презентација на резултатите од годишното истражување на пазарот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На денешната седница на Собранието се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски кој зборуваше за законот за попис, методологијата за ...
сите 405 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 132 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 183 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФД ќе ги презентира резултатите од годишното истражување на пазарот на финансиски друштва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: