Финансиските друштва во Република Македонија: сектор во експанзија пред Ковид -19 кризата


Во организација на Асоцијацијата на финансиски друштва на Северна Македонија, денеска се одржа презентација на резултатите од второто годишно истражување за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ИКТ компаниите сметаат дека има дефицит на добро обучени искусни инженери. Внатрешната обука на нов вработен во ИКТ индустријата може да трае од шест месеци до ...
| | веќе видена | слични

Брзината на економското заздравување ќе зависи од брзината на запирање на пандемијата. Во тој контекст, очекувам постепено нормализирање на здравствената ...
| | веќе видена | слични

Светот вчера го одбележа 10 декември – Меѓународниот ден на човековите права. „Легис“ како граѓанска организација која овозможува хуманитарна и правна помош на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Регионалниот проект на УСАИД за економски развој, управување и развој на претпријатијата и Проектот Партнерство за подобра бизнис регулатива одржаа инфо-сесија ...
| | веќе видена | слични

Денес, беа претставени наодите и препораките од мониторингот за транспарентност и отчетност на јавните комунални претпријатија во Скопскиот регион за 2019 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Да нема сопственост на вакцините за КОВИД, фармацевтските компании да ги споделат истражувањата и да ги прогласат за општо добро, да нема можност некој да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Социјалното претприемништво, како посебна форма на претприемништвото чија цел е создавање на социјална еднаквост и заедништво, се фокусира на многубројните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Современото живеење и глобализацијата носат многу сериозни предизвици и затоа социјалната економија и нејзиниот потенцијал во надминувањето на проблемите со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 398 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 224 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 147 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 323 | | | веќе видена

Блокирани улици, проверка на возила, забрана за движење - САД во состојба на зголемена готовност во последните денови од претседателствувањето на Доналд ...
сите 441 | | | веќе видена

До Третиот век, Божик и Богојавление се празнувале во ист ден на Водици, затоа што се сметало дека денот на кој Христос се родил е денот кога Бог се јавил, ...
сите 154 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник на општина карпош Стефан Богоев е вмешан во две афери, вели Виктор Грозданов. Според него, едната афера е со Боки 13, а втората е ...
сите 76 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финансиските друштва во Република Македонија: сектор во експанзија пред Ковид -19 кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: