Цените на индустриските производи со раст на годишно ниво од 1,2 отсто


Продажните цени на производителите на индустриски производи на домашниот пазар во октомври годинава немаат промена на месечно ниво, а на годишно ниво бележат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
7 копии

Во третиот квартал стапката на невработеност во земјава изнесува 16,5 отсто. Според објавените податоци на Државниот завод за статистика, таа бележи пад од 0,2 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цените на угостителските услуги во ноември годинава останаа на исто ниво како претходниот месец, а зголемување од 0,1 отсто е забележано само во групата Храна. ...
| | веќе видена | слични

Во третиот квартал од годината стапката на невработеност изнесува 16,5 отсто. Вработени се 785.561 лице, а невработени 155.575 лица.Во третиот квартал стапката ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од три месеци, јули, август и септември, во македонија имало 357 разведени бракови, што претставува зголемување од 8.5 проценти во споредба со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозицијата веќе ги собира потписите за повлекување на Законот за попис кој веќе ја помина собраниската процедура. За сега објаснувањето од најголемата ...
сите 328 | | | веќе видена

Повеќе од 1.600 лица се пријавени дека биле приведени од полицијата на протестите низ Русија за ослободување на опозиционерот и критичар на Кремљ, Алексеј ...
сите 261 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 303 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 518 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 123 | | | веќе видена

Директорот на Државниот завод за статистика, Апостол Симовски во денешното гостување на радио Канал 77 предупреди дека секој што ќе даде лажни податоци или ќе ...
сите 53 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби соопшти дека 1.349 службеници вработени по Охридскиот рамковен договор до крајот на јануари ќе започнат со работа во новите ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на индустриските производи со раст на годишно ниво од 1,2 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: