Бесими: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст


Преку спроведување на концептот на СМАРТ-финансии - на среден рок може да постигнеме двојно поголем економски раст во споредба со последната деценија, што би ...
| | веќе видена | слични

Законот за финансирање политички партии вчера помина на Комисијата за политички систем. Поддршка даде и опозицијата, а со него партиите си овозможуваат да им ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поголема контрола и обезбедување независни, објективни и професионални ставови за буџетот и фискалната стратегија ќе обезбеди Фискалниот совет кој е предвиден ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поставување на фискални правила и воспоставување на Фискален совет – во насока на поголема контрола, среднорочно буџетирање и воспоставување на интегриран ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предлог буџетот за 2021 година доставен од Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев е во насока на постигнување напредок во исклучително тешки моменти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европската комисија денеска ги претстави своите намери за идните законски предлози за зајакнување на демократијата во Европска Унија. Предвидено е во следните ...
| | веќе видена | слични

Со законските измени Развојната банка ќе може да ги реализира проектите и програмите на Владата за поддршка на економијата во услови на пандемија преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата, на вчерашната 25-та седница, донесе одлука да го предложи на усвојување во Собранието Предлогот законот за изменување и дополнување на Законот за ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 10 милиони евра предвиде Владата за Гарантниот фонд од кои ќе се издаваат гаранции за кредити на фирмите. На вчерашната владина седница беше усвоен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 457 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 251 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Двојно повисок економски раст со Стратегијата за попаметен раст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: