ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се бара оставка од Заев, реакциите не стивнуваат за интервјуто

СЕ БАРА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ Оставка на Заев, слобода на народот, повика лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од протестот пред Владата. Вели дека има ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За да ги сокрие трагите на парите и криминалот направен во Еуростандард банка, Народната банка го контролира и текот на стечајот на банката, тврди еден од ...
| | веќе видена | слични

Замислете, во Одборот на доверители при стечајот на Еуростандард банка е влезена и Народна банка. Прашувам – што бара Народна банка да биде во Одборот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постои сомнение дека Еуростандард банка добро знаела што прави уште во 2017. година. Имено во своето излагање на надзорната расправа во Собранието, директорот ...
| | веќе видена | слични

Дали Народна банка знаела дека имало трансакции за перење пари и други приноси од казниво дело во Еуростандард банка со години и што направила да не го дозволи ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Трифун Костовски ПРОСВЕТЛУВАЊЕ Почитувани читатели, Изминатата недела и настаните кои ја одбележаа ја доживувам поразувачки, со поттикнување на многу ...
| | веќе видена | слични

Во последните три години, Управата за финсиско разузнавање детектирала сомнителни финансиски активности на Еуростандард банка, обелодени на надзорната расправа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка, во своето денешно соопштение ја посочија разликата помеѓу осуденикот од 2015. година кому за кражба на кебапи му беа ...
| | веќе видена | слични

Во август 2015 година судот во Велес му досуди три години затвор на наш сограѓанин зошто украл ќебапи и друга храна од кафеана и направил штета од 100 евра. Во ...
| | веќе видена | слични

И после неполни четири месеци од затворањето на банката никој се уште не знае што се случило или каде завршиле парите, кој ги украл ниту пак дали некој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не постои храм на демократијата во светот во кој што избран министер од Собрание ќе дојде и ќе се расправа со пратениците, ќе суди кој што зборува и на кој ...
сите 399 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 383 | | | веќе видена

Индонезиските нуркачи го пронашле уредот за снимање на гласови од пилотската кабина на авионот што минатата недела се урна во Јавското Море, а сè уште трага по ...
сите 131 | | | веќе видена

Првиот вицепремиер Артан Груби добил казна од 500 евра како одговорно лице во Министерството за политички систем, во чии простории во понеделникот ...
сите 45 | | | веќе видена

Повеќе од илјада матични лекари не можеа да учествуваат во онлајн дискусијата до докторот Дејан Докиќ, поврзана со лекот Ивермектин. За ова на социјалните ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не го организираше собранискиот упад на 27 април. Ова го сведочеа уште тројца поранешни градоначалници од времето на Никола Груевски. Ивица Конески, ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Се бара оставка од Заев, реакциите не стивнуваат за интервјуто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: