Пораките помеѓу Јовановски и Ременски читани во судница: Боки да ми ги врати парите и нема да има проблем

Комуникација помеѓу обвинетите Бојан Јовановски и Фросина Ременски на апликацијата „Ватсап“, скоро два часа се читаше на денешното рочиште за случајот поврзан ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Кривичниот суд ќе се одржи ново рочиште за случајот „Меѓународен сојуз“. На претходните расправи првообвинетиот Бојан Јовановски бараше изземање на ...
| | веќе видена | слични

Додека на секое судско рочиште обвинетиот Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 бара изземање на судијките кои го водат сускиот случај Меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Бојан Јовановски не сака предметот Меѓународен сојуз да го води судијата Софче Гаврилова. Денеска повторно побара нејзино изземање откако претходното барање го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинетата Фросина Ременски во случајот „Меѓународен сојуз“ бара снимките од видео надзорот во времето кога се вршел претрес во нејзиниот дом да се изведат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
сите 302 | | | веќе видена

Руските власти уапсија блиски соработници на опозицискиот лидер Алексеј Навални, кој е уапсен на аеродромот Шереметјево во Москва по неговото пристигнување од ...
сите 273 | | | веќе видена

Првиот вицепремер во Владата и висок функционер во ДУИ Артан Груби денеска не сакаше да ги коментира последните случувања во врска со слуајот „Монструм“ и ...
сите 120 | | | веќе видена

Шлаемот велепредавнички на власт ни се заканува со пет години затвор ако одбиеме да се попишеме, пишува актерот Сашо Тасевски, коментирајќи го вчерашното ...
сите 16 | | | веќе видена

Њујорк – Тројца војници на Националната гарда загинаа во пад на хеликоптер за време на рутински тренинг во сојузната држава Њујорк, пренесе „Си-ен-ен“. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораките помеѓу Јовановски и Ременски читани во судница: Боки да ми ги врати парите и нема да има проблем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: