Судење за „Меѓународен сојуз“

2 копии
5 копии

Освен контактот на градоначалникот на Карпош, Стефан Богоев и прво обвинетиот во случајот ,,Меѓународен сојуз”, Бојан Јовановски, на денешното рочиште се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со вербална расправија меѓу судијката Софче Гаврилова-Ефремова и обвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13 започна денешното рочиште за случајот „Меѓународен ...
| | веќе видена | слични

Судијката Софче Ефремова Гаврилова го отстрани од денешното рочиште првообвинетиот Бојан Јовановски во случајот „Меѓународен сојуз“. Тој ѝ рече дека има закани ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на денешното рочиште за случајот „Рекет 2“, Јовановски побара можност да изрази сочувство за починатиот заменик градоначалник на Скопје, Енвер ...
| | веќе видена | слични

Судскиот совет на Кривичниот суд на седница одржана на 30 минатиот месец го одбил барањето на Бојан Јовановски првообвинет во случајот “Рекет 2” со кое барал ...
| | веќе видена | слични

Презентација на материјалните доказите на обвинителство за кратко го одложи барањето на обвинителот Јовановски, кој од судот побара дозвола да изрази сочувство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Љупчо Пренџов, пратеник од ГРОМ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за законот за попис кој е доста актуелна тема периодот каде ...
сите 580 | | | веќе видена

Алексеј Навални се врати од Берлин во Москва со авион на руската авиокомпанија Победа. За време на летот се случија чудни работи. Новинар на ДВ беше во ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 117 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Официјален Лисабон ги крева македонските надежи за преговори со ЕУ во следните 6 месеци. Додека Бугарија се спрема за политичка кампања, предизборни ветувања и ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судење за „Меѓународен сојуз“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: