Во Грција 2.135 нови случаи и 101 починат


7 копии

Во последните 24 часа во Русија од Ковид-19 починале 569 лица починаа, најмногу за еден ден од почетокот на епидемијата. Од последниот пресек потврдени се уште ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Како се движеше бројот на заразени во Македонија и регионот во текот на најтешкиот месец од почетокот на пандемијата? Во последните 30 дена на Балканот беа ...
| | веќе видена | слични

Русија објави рекордни 569 смртни случаи од новиот коронавирус за само едно деноноќие, со што бројот на жртвите достигна вкупно 40.464 лица, пренесува ТАСС. ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Бугарија е регистриран забележан рекорден број од 221 смртен случај како последица од компликации предизвикани од коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќемал Муриќ од „Слобода превоз“ денеска информираше дека Координативното тело на приватните превозници донело одлука протестите од раскрсницата кај Црвен крст ...
сите 511 | | | веќе видена

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 359 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 162 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 57 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција 2.135 нови случаи и 101 починат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: