Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов


Фејсбук статус на Зоран Заев, премиер и претседател на СДСМ: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ – Социјалдемократски сојуз на ...
| | веќе видена | слични

Откако ветуваа неверојатни проекти за парламентарните избори како вселенски и астрономски центар и брзи возови, македонската јавност особено штипјани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе биде формиран фонд од донации за бесплатни заштитни маски за граѓаните доколку победам на локалните во Штип најави кандидатот за градоначалник од редовите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Само заедно вклучени во процесите ќе постигнеме добри резултати, што е нагласено и во програмата со која од вас штипјани и штипјанки ја барам довербата, рече ...
| | веќе видена | слични

Оваа „понуда“ за избори во Штип не е ни малку чесна затоа што претставува еден расипнички однос и неможност да се согледаат реалните случувања во земјава. Штип ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дозволете ми пред се да се заблагодарам на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска што денеска е тука со нас во Штип, и што има можност отворено ...
| | веќе видена | слични

Во ист ден две „сценарија“ од власта за заштитните мерки од коронавирусот: Министерот за здравство Венко Филипче „пишува сценарија“ како да се празнуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на СДСМ Радмила Шекеринска заедно со кандидатот за градоначалник за Општина Штип, Сашко Николов посетија неколку населби и остварија средби ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Навистина ми е задоволство што денеска сум тука во центрот на истокот во Штип да дадам целосна поддршка, но и да ги повикам сите грѓани на Штип да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаросвки најпрвин ќе се консултира со правни експерти, па потоа ќе го потпише Законот за попис, велат од кабинетот на претседателот. Од ...
сите 375 | | | веќе видена

Ракометната легенда, еден од најдобрите десни бекови во историјата на овој спорт, Кирил Лазаров, во опширно интервју за подкастот на ракометниот сојуз на ...
сите 479 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 120 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 310 пациенти позитивни и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 664 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 459 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 74 | | | веќе видена

Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Чест ми е да ја дадам целата поддршка на кандидатот на СДСМ и иден градоначалник на Штип, Д-р Сашко Николов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: