Селмани: Здравствениот персонал кој се бори со ковид 19 мора да се стимулира

2 копии

Епидемиологот Драган Даниловски во денешното гостување во Студио 10 на ТВ 24 упати апел кон граѓаните во пресрет на славите, да ги почитуваат мерките за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стагнира бројот на хоспитализирани, претрупување на здравствениот систем не ни се заканува, но прашање е до кога тоа ќе е така, вели епидемиологот д-р Драган ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиологот Дрaган Даниловски за вели дека не смее да се дозволи претрупување на болничките капацитети за да не се компромитира квалитетот на ...
| | веќе видена | слични

„Стагнира бројот на хоспитализирани, претрупување на здравствениот систем не ни се заканува, но прашање е до кога тоа ќе е така. Се надевам дека од средината ...
| | веќе видена | слични

Се трудиме да нудиме некакви решенија, а не да се откажеме. Како ќе заврши тоа не знаеме, затоа што за танго се потребни двајца. Факт е дека во последните 2 ...
| | веќе видена | слични

Со карантинот и полицискиот час, плативме голема цена не само во делот на финасии, не само во делот на губење на работни места, имавме и пораст на семејно ...
| | веќе видена | слични

Носењето маска е најдобрата заштита од коронавирусот, подобра дури и од вакцината, изјави министерката за одбрана Радмила Шекеринска за ТВ 24. - Бројките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Статистиката не ја прави реалноста, статистика ја регистрира реалноста, тоа е нашата обврска и тоа мора да го направиме, порачува директорот на Државниот завод ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарија ја направи темата за проширувањето крајно видлива во Европската унија, но се покажа дека е невозможно во оваа фаза да каже „да“ за рамката за ...
сите 320 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 223 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 208 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По ...
сите 832 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи изврши претреси во Охрид при што еден угостителски објект кој работел во 18 часот е затворен. Против сопственикот на ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Селмани: Здравствениот персонал кој се бори со ковид 19 мора да се стимулира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: