Германска вакцина против Ковид-19 готова до крајот на 2021 година

4 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп објави дека испораката на вакцина против коронавирус ќе започне следната недела, пренесува „Ројтерс“. Во разговор со ...
| | веќе видена | слични

Во изјава која е пренесена на социјалните мрежи, десничарскиот претседател додека дека Конгресот најверојатно нема да бара вакцинирањето за Бразилците да биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро изјави дека нема намера да прими вакцина против коронавирус. Во синоќешната видео-порака на социјалните мрежи тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп најави во четвртокот дека испораките на вакцината против коронавирусот ќе започнат следната седмица, а неговиот ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро изјави дека нема намера да прими вакцина против корона вирусот. Во видео-порака на социјалните мрежи, Болсонаро соопшти ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп потврди дека испораката на вакцината против коронавирус ќе започне следната недела или една недела подоцна. Како дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Идентитетот, јазикот и историјата не смеат да бидат предмет на преговори. Доколку Бугарија инсистира да преговара на оваа тема, тоа значи дека содржината на ...
сите 161 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска вакцина против Ковид-19 готова до крајот на 2021 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: