ВМРО ДПМНЕ: Бројките покажуваат дека Филипче нема ниту план, ниту стратегија

Секоја минута по еден човек во Македонија заболува од КОВИД. Секој час во изминатово деноноќие по еден човек го загубил својот живот. На секој час некое ...
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, потсетува дека во мај оваа година, министерот за здравство ја манипулираше јавноста дека Македонија ги живее ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес сакам да констатирам дека имаме доволен број на пратеници во комисијата за надворешна политика, но исто така би сакал да констатирам и една работа дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика, Антонио Милошоски денеска не ја започна седницата, бидејќи како што рече време е за протест, а ...
| | веќе видена | слични

И сметам дека денес не е приоритетно да имаме комисија за надворешна политика  за една ратификација, туку поприоритетно е да го кажеме нашиот став за еден чоек ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од обраќање на Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во собраниската Комисија за надворешна политика „Денес сакам да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со вчерашните 35 смртни случаи како последица од компликации од ковид-19, во Македонија досега, од почетокот на пандемијата починаа вкупно 1.546 пациенти. -За ...
| | веќе видена | слични

За голема жал Македонија е на високото 8-мо место во Европа по бројот на смртност од Ковид19 на еден милион жители, истакна пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо ...
| | веќе видена | слични

Aнтонио Милошоски на својот фејсбук профил укажа на лошата епидемиолошка слика на Штип.Штип со лоша епидемиолошка слика!Дали Пендаровски, Заев и Филипче, на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 390 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 253 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО ДПМНЕ: Бројките покажуваат дека Филипче нема ниту план, ниту стратегија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: