Битиќи: Главен предизвик е да најдеме вистинска рамнотежа помеѓу здравствените и економските мерки


Нашиот главен предизвик во овој период е да се обидеме да најдеме вистинска рамнотежа помеѓу здравствените и економските мерки. Успеавме да ги одржиме ...
| | веќе видена | слични
6 копии
11 копии

Како дел од мерката за зајакнување на конкурентноста, 400 компании ќе добијат финансиска поддршка во износ од 17,2 милиони евра, напиша премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на чело со СДСМ и Заев искреираа уште еден буџет, односно уште едно задолжување кое ќе падне на грбот на граѓаните. Со предвидените средства, како и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Предлог Буџетот за 2021 година утре влегува во собраниска процедура. Буџетот за 2021 година има три значајни цели: Да обезбеди поддршка и унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Со плановите за кроењето на буџетот за следната година премиерот Заев најави финансиска помош од 17, милиони евра наменета 400 компании. Оваа финансика ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со буџетот за 2021 година издвоени се 1,141 милијарди евра за областа економски работи издвоивме износ од 1,141 милијарди евра. Со нив ќе се поддржат ...
| | веќе видена | слични

Целта на оваа економска мерка, потенцира премиерот Заев, е зголемување на продуктивноста на компаниите, модернизација на процесите, подобрување на ...
| | веќе видена | слични

Заменикот на Претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи, денес ја посети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 156 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 116 | | | веќе видена

Вечерва и Кичево се крена на нозе против штетните преговори кои ги води Владата на Зоран Заев заедно со други 10 градови во Македонија. Како што може да се ...
сите 92 | | | веќе видена

Наместо да се крие зад партиски соопштенија, да организира таканаречени протести преку кои си ја спасува фотелјата, Мицкоски да излезе и да каже: со кого ...
сите 592 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Главен предизвик е да најдеме вистинска рамнотежа помеѓу здравствените и економските мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: