Во Србија повеќе од 2.000 новозаболени, десет починати


4 копии

Во Германија денеска е регистриран најголем број на новозаразени лица со коронавирус во еден ден – 23.542, покажуваат податоците на Институтот „Роберт Кох”. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
2 копии

Соединетите Американски Држави за првпат пријавија над 150.000 случаи, поточно 153.496, на ковид-19, што е најголема бројка на дневно ниво од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последното деноноќие во Хрватска се потврдени нови 3.056 случаи на зараза со коронавирусот и рекорден број од 43 смртни исходи од компликациите што ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 318 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија повеќе од 2.000 новозаболени, десет починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: