Пред два дена го затворија, денеска повторно семејна веселба во ресторанот во Гостивар, сопственикот приведен

Сопственик на угостителки објект во гостиварското село Добри Дол, доцна полпаднево е приведен во полициска станица Гостивар. При контрола, во неговиот локал ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопското обвинителство поднесе обвинение против две лица за кражба на Средно Водно.На 10 ноември, обвинетите, заедно со уште едно малолетно лице, од патничко ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против две лица за кривично дело-тешка кражба од член 236 став 1 точка 1 во врска со член 22 ...
| | веќе видена | слични

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против А.Е.(37) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „узурпација на недвижности“ и ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против П.Д.(23) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште неизгласан Законот за попис во собранието опозицијата во предупредувачка акција за собирање на он лајн потписи за негово повлекување, но и најава за ...
сите 420 | | | веќе видена

Глумецот и шоумен Игор Џамбазов во свој стил им даде поддршка на ракометарите, откако денеска го победија Чиле и се пласираа во втората фаза на СП во Египет. ...
сите 384 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 160 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред два дена го затворија, денеска повторно семејна веселба во ресторанот во Гостивар, сопственикот приведен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: