Усвоен ребалансот на буџетот, почнува реализацијата на четвртиот пакет мерки


Собранието со 55 гласа за, ниту еден против и 26 воздржани го усвои ребалансот на буџетот, со што се отвора можноста за реализација на четвртиот пакет мерки од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука ги објави резултатите од повикот за доделување финансиска помош на студенти за плаќање на дел од партиципацијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Продолжен е рокот за поднесување на барања за финансиска помош за два дена, поточно до 12. ноември, информираше УЈП. Продолжувањето следува на подоцнежната ...
| | веќе видена | слични

Масовно се поднесуваа барањата за државна помош за исплата на плати за октомври, ноември и декември па УПравата за јавни приходи синоќа одлучи да го продолжи ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите може да поднесуваат барања за мерката исплата на плати на вработените за октомври. Управата за јавни приходи ги постави обрасците за поднесување ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи го продолжи рокот за поднесување барања за финансиска поддршка за два дена, односно до четврток, 12 ноември 2020 година, соопшти ...
| | веќе видена | слични

УЈП вечерва информира дека рокот за поднесување на барањата за финансиска поддршка се продолжува до 12 ноември. „Согласно Законот за финансиска поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ги постави на нејзината интернет страница неопходните формулари за поднесување барање за финансиска поддршка за исплата на плати, ...
| | веќе видена | слични

Согласно Законот  за финансиска поддршка на работодавачи погодени од здравствено –економската криза  предизвикана од вирусот  covid-19 , заради  исплата  на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 154 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 106 | | | веќе видена

На 23.01.2021 во 21.50 часот при контрола во угостителски објект на подрачјето на Гази Баба од полициски службеници од Полициска станица Гази Баба констатирано ...
сите 261 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Пред неколку дена констатиравме дека помина една година од воведување на карантин во Вухан, градот во Кина каде за прв пат се појави корона ...
сите 510 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Усвоен ребалансот на буџетот, почнува реализацијата на четвртиот пакет мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: